Треньорът на Рома Жозе Моуриньо даде специална вечеря на играчите в рибен ресторант в Рим по повод юбилейния мач номер 1000 в треньорската си кариера. Португалският специалист имаше повод за празнуване, след като "вълците" победиха Сасуоло с 2:1 с гол в последната минута на Стефан Ел Шаарауи.

Моуриньо изнесе десетминутна реч пред своите гости и ги призова да повярват, че Рома има сили да печели трофеи.

Утре Моуриньо ще изведе Рома в своя мач номер 1001 срещу ЦСКА в Лигата на конференциите в четвъртък, а според италианската преса португалецът планира ротации в състава, за да даде почивка на титулярите от началото на сезона. В игра ще се завърне защитникът Крис Смолинг, който доскоро лекуваше контузия и още не е играл в официален мач този сезон. Любопитно е, че Смолинг се завърна след лечение на контузия отново срещу ЦСКА миналия сезон при равенството 0:0 в Рим в групите на Лига Европа.

Очаква се като титуляри срещу "червените" да започнат още Кумбула и Ел Шаарауи, както и узбекът Елдор Шомуродов.