Удинезе разгроми Рома с 4:0 в мач от петия кръг на италианската Серия А. "Вълците" понесоха първа загуба от началото на сезона, насред Удине. Дестини Удоджи даде прединина на домакините още в 7-та минута. В 56-та минута Самарджич удвои преднината на домакините. Роберто Перейра направи резултата 3:0 в 76-та минута, а в 82-та минута след страхотна контраатака и Ловрич се разписа за домакините.

Прекрасно центриране на Роберто Перейра в 7-та минута, доведе до грешка на Карсдорп, който се опита да върне топката с гърди към вратаря, но там дебнеше Дестини Удоджи, който изпрати топката във вратата.

Спинацола изведе Дибала на прекрасна позиция в 13-та минута, а нападателят контролира добре топката и нанесе удар, който обаче беше спасен. Последвалият корнер не доведе до нищо опасно.

Докрая на полувремето мача вървеше много равностойно, като опасности имаше и пред двете врати, но без чисти положения.

В началото на второто полувреме, още в 47-та минута Зеки Челик бе изведен хубаво в наказателното на Удинезе, футболистът на "вълците" се озова на земята, а целия тим на гостите претендираше за дузпа. Вместо това Зеки Челик получи жълт картон за симулация.

Страхотен изстрел от разстояние на Лазар Самарджич в 56-та минута донесе втори гол за домакините. Топката тупна коваврно точно пред Руи Патрисио, който определено трябваше да се намеси по-добре.

Добър шанс се появи пред Рома, когато в 60-та минута след изпълнение на корнер, Манчини се извиси във въздуха и стреля. Топката обаче срещна гредата.

Отлична контраатака на Удинезе донесе третия гол на Удинезе, след като Макенго намери капитана Роберто Перейра в наказателното, а той изпрати топката във вратата на Рома в 76-та минута.

Дестини Удоджи намери Роберто Перейра с дълго подаване на фланга. Капитанът на Удинезе пък навлезе в наказателното и намери Ловрич, който стреля точно във вратата на Руи Патрисио и направи резултата 4:0.

С тази победа Удинезе се изкачи до 4-то място, като задмина именно Рома, заради по-добра голова разлика. И двата отбора имат по 10 точки в Серия А.

FT / УДИНЕЗЕ - РОМА 4:0

1:0 Дестини Удоджи (7')

2:0 Самарджич (56')

3:0 Роберто Перейра (76')

4:0 Ловрич (82')

Съставите на двата отбора:

Удинезе: 1. Силвестри, 18. Перес, 29. Бийол, 50. Родриго Бекао, 37. Роберто Перейра /к/, 24. Самарджич, 11. Уолъс, 5. Толгай Арслан, 13. Удоджи, 10. Жерар Деулофеу, 7. Айзък Съксес

Старши треньор: Андреа Сотил

Рома: 1. Патрисио, 3. Ибанес, 6. Крис Смолинг, 23. Манчини, 2. Карсдорп, 4. Браян Кристанте, 8. Неманя Матич, 37. Спинацола, 7. Пелегрини, 21. Пауло Дибала, 9. Тами Ейбрахам