Рома излезе на първо място в класирането в Серия "А" след категорична победа с 3:0 срещу новака Монца. Пауло Дибала беше голямата звезда в двубоя на "Олимпико". Аржентинският национал отбеляза дебютните си две попадения с екипа на "вълците" и им осигури добър аванс още до почивката. Третият гол за тима на Жозе Моуриньо вкара защитникът Рожер в 61-вата минута.

Малко преди края на мача в игра за Рома се появи най-новото попълнение на отбора Андреа Белоти, който замени Тами Ейбрахам. Валентин Антов този път остана на пейката за Монца, а съставът на Джовани Стропа остана без спечелена точка и след четвъртия кръг, като е на последното място в подреждането. С 4 загуби е и друг от новаците в елита - Кремонезе.