Отборът на Рома победи с 2:1 гостуващия тим на Сампдория в първия си мач след пандемията от коронавирус. Футболистите на Пауло Фонсека трябваше да правят обрат, след като Маноло Габиадини откри за гостите в 11-ата минута, но с два гола на Един Джеко (64’ и 85’-ата минута) трите точки отидоха в актива на „вълците“.

„Мореплавателите“ откриха резултата в 11-ата минута след грешка на домакините. Амаду Диавара опита да върне към своя вратар Антонио Миранте, но вместо това изведе Маноло Габиадини, който премина покрай стража на „вълците“ и от малък ъгъл реализира – 1:0.

В 27-ата нова грешка на Диавара доведе до шут на Якуб Янкто, който обаче се отби от гредата.

В 32-ата минута чудесен удар на Жордан Верету от границата на наказателното попадна в мрежата на гостите, но при проверка чрез ВАР главният съдия видя, че Карлес Перес му е асистирал с ръка и така отмени гола.

През втората част обаче Рома успя да обърне резултата в своя полза.

Първо, в 64-ата минута Лоренцо Пелегрини отправи чудесен извеждащ пас по въздуха към наказателното поле, където Един Джеко от въздуха засече топката под гредата, за да изравни – 1:1.

Пет минути преди края на срещата отново едно дълго подаване, този път на Браян Кристанте, намери босненския нападател в наказателното поле и без забавяне реализира за 2:1.

С тази победа Рома събра 48 точки и остава на петата позиция, с шест по-малко от четвъртия Аталанта. Сампдория са 16-ти с 26 точки, на точка от опасната зона. В следващия кръг „вълците“ имат тежко гостуване на Милан, докато Сампдория приема Болоня.

РОМА – САМПДОРИЯ 2:1

0:1 Маноло Габиадини 11’

1:1 Един Джеко 64’

2:1 Един Джеко 85’

Стартови състави на двата отбора:

РОМА (4-2-3-1): 83. Антонио Миранте – 33. Бруно Перес, 6. Крис Смолинг, 41. Рожер Ибанес, 11. Александър Коларов – 42. Амаду Диавара, 21. Жордан Верету – 31. Карлес Перес, 27. Хавиер Пасторе, 77. Хенрик Мхитарян – 9. Един Джеко (к)

Старши треньор: Пауло Фонсека

САМПДОРИЯ (4-5-1): 1. Емил Аудеро – 3. Томасо Аужело, 21. Лоренцо Тонели, 34. Мая Йошида, 24. Бартош Бересински – 14. Якуб Янко, 7. Карол Линети, 6. Албин Екдал (к), 18. Мортен Торсби, 12. Фабио Депаоли – 23. Маноло Габиадини

Старши треньор: Клаудио Раниери