Отборът на Рома постигна ключова победас 4:3  в изключително зрелищното гостуване на Каляри в двубой от 26-тия кръг на Серия А. С две попадение за "вълците" се отчете Никола Калинич, а по един добавиха Джъстин Клуйверт и Хенрих Михтарян за инфаркната победа.

Двубоят започна със сериозен натиск на гостите, като редица положения пропуснаха Калинич и Михтарян в първите 20 минути на срещата. Въпреки това първият удар нанесоха домакините, след като Жоао Педро отбеляза в 28-та минута. Авансът изтрая сам 60 секунди обаче преди именно хърватинът Калинич да изравни.

Калинич продължи силната си вечер и в 41-та минута направи резултата 2:1 преди Клуйверт да отбележи 3-ти гол в 64-та минута.

Голеадата обаче тепърва предстоеше. Гастон Перейро намали резултат в 75-та минута за Каляри, но само 6 минути по-късно Михтарян направи резултата 4:2.

Седем минути по-късно обаче надеждата за домакините отново беше възродена. Те получиха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Жоао Педро, който отново беше точен за крайното 4:3.

По този начин Рома остана на 5-та позиция, с 45 точки след 26 мача, на 3 зад Аталанта. Каляри, от своя страна, остана 11-ти с 32 пункта.