Отборите на Лече и Рома завършиха наравно 1:1 на “Виа дел Маре” в двубоя помежду си от 22-рия кръг на Серия "А". Така римляните не успяха да запишат пети пореден успех срещу този съперник.

Двубоят започна чудесно за домакините, които поведоха още в 7-ата минута. Тогава при изпълнение на корнер Федерико Басчирото стреля с глава, като топката се отби в Рожер Ибаньес и влетя в собствената му врата.

Само десет минути по-късно обаче Пауло Дибала възстанови равенството с точно изпълнена дузпа, свирена за игра с ръка на Габриел Стрефеца. След това двата тима така и не отбелязаха победен гол и трябваше да се примирят с ремито.

Рома е на третата позиция в класирането с актив от 41 точки, изпреварвайки Милан само по-голова разлика. Лече заема 13-ото място с 24 пункта и по-добро голово съотношение от Фиорентина.