Рома взе своеобразен реванш срещу Барселона и Малком заради проваления трансфер на бразилеца, след като победи каталунците със звучното 4:2 в Арлингтън, Вирджия. Двубоят бе част от елитния приятелски турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, като предложи на феновете по трибуните на „Ей Ти енд Ти Стейдиъм” истинско шоу.

Трябва да се отбележи, че Рома до голяма степен заложи на основните единици, на които ще разчита през новия сезон 2018/2019, докато Барса излезе само с малка част от първия си отбор. Въпреки томи факт именно каталунците откриха резултата след спиращата дъха атака през центъра още в 5-ата минута. Рафиня Алкантара и Мунир Ел Хадади направиха чудесно двойно подаване, при което испанецът копна топката над защитниците на „джалоросите” и така остави съотборника си съвсем сам срещу вратаря Робин Олсен. С хубаво воле по диагонала Рафиня не даде никакъв шанс на шведа да се намеси – 1:0.

Рома отвърна на предизвикателството в 34-ата минута, когато Джъстин Клуйверт пробяга кат на парад покрай двама съперникови играчи по десния фланг. Новото попълнение на „римските вълци” сетне пое по аутлинията и сервира перфектното ниско центриране за Стефан Ел Шаарави при далечната греда – 1:1.

На почивката Барса извърши куп промени, като на терена се появи още по-солидна група младоци. Напук на този факт отново  шампионът на Испания удари рано. Жан Ивс Балу показа добра техника отляво в наказателното поле, за да се измъкне от пазача си. Последва нисък успореден пас, който намери новата покупка Малкъм абсолютно непокрит във вратарското поле – 2:1. Бразилецът доста бурно изрази радостта си, а това явно подейства като допълнителен стимул за италианците.

И двата отбора извършиха редица смени след час игра, а обратът за Рома стартира в 78-ата минута със скоростна контраатака. Тя изведе Диего Пероти на чиста позиция пред вратарското поле и макар аржентинецът да се замота, кълбото някак стигна до Алесандро Флоренци, който отбеляза в долния ляв ъгъл – 2:2.

В 83-ата минута защитата на Барса пак се пропука през центъра, като позволи твърде лесно на Брайън Кристанте да пробие. Италианецът стреля ниско  по тревата, а стражът Яспер Силесен определено можеше да се намеси по-добре – 2:3.

Финалният гол падна след още 3 минути, когато Хуан Брандарис посече Патрик Шик с шпагат в наказателното поле. Пероти застана зад топката и с уверено изпълнение под гредата оформи престижната победа.

Двата тима продължават с последните си мачове в турнира. На 8 август Рома ще срещне Реал Мадрид, докато Барса играе с Милан на три дни по-рано.

Съставите:

Барселона (4-3-3): Яспер Силесен – Нелсон Семедо (61’ – Серхи Паленсия), Марлон (46’ – Жуан Брандарис), Клеман Ленгле (61’ – Хорхе Куенка), Марк Кукурея (46’ – Жуан Миранда) – Артур (46’ – Рикард Пуиг), Серхи Роберто (46’ - Мончу), Рафиня Алкантара (61’ – Алекс Коядо)– Алейш Видал (46’ - Жан Ивс Балу), Мунир Ел Хадади (46’ – Абел Руис), Малком (61’ – Карлес Перес)

Рома (4-3-3): Робин Олсен (46’ – Антонио Миранте) – Алесандро Флоренци, Костас Манолас (61’ – Жуан Жезус), Иван Маркано (76’ – Александър Коларов), Давиде Сантон (61’ – Брайън Кристанте) – Кевин Строотман (61’ – Патрик Шик), Даниеле Де Роси (61’ – Хавиер Пасторе), Лоренцо Пелегрини (61’ – Лука Пелегрини) – Стефан Ел Шаарави (76’ – Федерико Фасио), Един Джеко (61’ – Максим Гоналон), Джъстин Клуйверт (61’ – Диего Пероти)