Наполи постигна 8-ата си поредна победа в Серия А, след като надигра домакините от Рома с 1:0 с попадение на Инсиние в 20-ата минута.

Наполи имаше териториално предимство в първите минути на двубоя независимо от гостуването си. Постепенно домакините се окопитиха и започнаха да тормозят вратата на неаполитанци.

В 20-ата минута отлично попадение за Наполи реализира Инсиние, след като топката се удари в Де Роси и попадна в играча на тимът от Неапол и той се разписа за 1:0.

Отново Инсиние пропусна да се разпише, след като негов удар беше блокиран от съперник в 35-ата минута, в следващата минута Гулам намери Мертенс, който стреля, но Алисън се справи.

През втората част домакините тръгнаха в атака да търсят поне равенството, в 70-ата минута Фасио стреля с глава, но Рейна се отличи с отлична проява.

Въпреки опитите на Рома да стигне поне до точката това не се получи и Наполи записа 8-ата си поредна победа и вече има 24 точки. Рома е на 5-ото място с 15.

Така тимът от Неапол има преднина пред втория Ювентус от 5 точки, след като тимът от Торино днес загуби от Лацио.