Рома допусна нова издънка при домакинството си на Аталанта от 32-ия кръг на Серия А. Двубоят на стадион „Олимпико“ завърши 1:1, а по този начин разликата между „римските вълци“ и „бианконерите“ стана 8 точки, като до края на сезона остават още шест кръга.

Първата опасност в мача бе пред вратата на Рома в 11-та минута, когато Франк Кесие отправи много добър удар, но топката излезе в аут.

Аталанта поведе в 22-та минута, когато Андреа Конти центрира в наказателното поле на Рома, където Ясмин Куртич засече топката от въздуха и я изпрати във вратата на безпомощния Войчех Шчесни.

Рома успя да изравни резултата в 50-та минута, когато след центриране в наказателното поле на гостите Мохамед Салах свали с глава към Един Джеко, който бе изпуснат от защитниците на Аталанта и отблизо не пропусна да вкара.

Пред Даниеле Де Роси се откри чудесна възможност в 56-та минута, но завършващия удар на халфа му изневери.

Рома бе изключително близо до това да осъществи пълен обрат в 65-та минута, когато след удара на Раджа Наинголан топката се срещна в напречната греда.

Рома е втори след това равенство със 72 точки, докато Аталанта е пети с 60 точки.