В последен мач от 12-ия кръг на Серия "А" Рома победи с 3:1 гостуващия Торино и се изравни по точки с третия във временното класиране Ювентус.

Ранен червен картон на Вилфрид Синго постави "биковете" в тежка ситуация, а домакините се възползваха и на почивката вече водеха с 2:0 след попадения на Хенрих Мхитарян и Жордан Верету. Лоренцо Пелегрини (68') окончателно сложи край на интригата, а Андреа Белоти върна един гол след безобразна грешка в защитата на "джалоросите".

Бруно Перес пропусна добро положение в 11-ата минута, а малко след това Синго беше изгонен за два жълти картона.

Оттам насетне "вълците" бяха безпощадни, а с попадения на Михтарян, Пелегрини и Верету, момчетата на Пауло Фонсека убиха интригата до 70-та минута на мача. В 73-та, все пак, Аднреа Белоти беше точен, за да дари поне почетно попадение за състава на Марко Джанпаоло.

Така Рома се изравни с шампиона Ювентус на 3-та позиция в класирането, докато Торино остана едва на предполседното място с актив от 6 точки след цели 12 мача.