Рома записа разгромна победа с 5:0 над аутсайдера Кротоне в домакинството си от 35-ия кръг на Серия "А". "Вълците", които се намираха в лоша серия от 3 поредни загуби в първенството, си върнаха самочувствието след този успех.

Интересното е, че и петте гола паднаха през второто полувреме. Резултатът откри Борха Майорал в 47-ата минута, засичайки от движение подаване на Хенрих Мхитарян.

В 70-ата минута Лоренцо Пелегрини се възползва от грешка в отбраната на съперника и отблизо удвои. Само три минути по-късно отново той с удар по земя от границата на наказателното поле направи резултата класически.

Четвъртият гол в срещата падна в 78-ата минута, а негов автор бе Мхитарян, който засече успореден пас на Рик Карсдорп.

Крайното 5:0 оформи отново Борха Майорал в последната минута на двубоя. Той получи пред наказателното поле и с премерен удар по земя не остави шансове на вратаря.

Така Рома излезе на 7-ата позиция в таблицата с 58 точки. Кротоне отдавна знае съдбата си на изпадащ, като е на дъното с 18 точки.