Рома постигна убедителен успех с 4:0 при домакинството си на Фрозиноне от шестия кръг на Серия А. По този начин „джалоросите“ се съвзеха след неубедителните резултати в последните кръгове.

Рома поведе още във 2-та минута, когато Ченгиз Юндер с далечен удар прати топката в левия ъгъл на вратата на Спортиело.

Марко Спортиело направи решаващо спасяване в 22-та минута, когато отрази удара на Патрик Шик.

Шик можеше да удвои преднината на Рома в 27-та минута, но след удара му топката се спря в напречната греда.

Рома удвои своята преднина в 28-та минута, когато Давиде Сантон центрира в наказателното поле на Фрозиноне, където Хавиер Пасторе с пета вкара топката във вратата на Спортиело.

Спортиело направи решаващо спасяване в 33-та минута, когато отрази удар на Стефан Ел Шаарауи.

Рома поведе с 3:0 в 35-та минута, когато Ченгиз Юндер направи добър пробив отдясно, след което подаде към Ел Шаарауи, който отблизо не пропусна да вкара.

Спортиело направи добро спасяване в 74-та минута, когато спаси удара на Ел Шаарауи.

Рома реализира четвърти гол в 87-та минута, когато Лука Пелегрини подаде към Александър Коларов, който вкара във вратата на Спортиело.

Рома събра актив от 8 точки и се намира на десето място, докато Фрозиноне е предпоследен с 1 точка и все още без отбелязан гол.