Отборът на Рома надви Специя с 2:0 в мач от 17-и кръг на италианската Серия А.

Домакините стартираха ударно и откриха резултата още в шестата минута с гол на Крис Смолинг.

Доминацията на "вълците" се запази и в 25-ата минута можеха да удвоят аванса си, но шутът на Матиас Вина бе отразен от Иван Проведел. Последва добра намеса и на Руи Патрисио, който опази мрежата си при изстрела на Аркадиуш Реца.

В края на първата част Реца отново стреля, но този път на сантиметри над напречната греда.

Десетина минути след подновяването на играта Рома нанесе и втория си удар. Рожер Ибанес засече центриране от корнер и с прецизен изстрел с глава реализира за 2:0.

Специя отвърна моментално, след като Рей Манай прати топката във вратата на Рома, но попадението бе отменено заради засада.

Дълбоко в добавеното време младият талант на Рома Феликс Афена-Гиан си изкара втори жълт картон, респективно червен, и напусна терена преждевременно.

Така Рома се върна на победния път и събра 28 точки, които отреждат на тима шестата позиция. Специя, от своя страна, е на косъм от зоната на изпадащите с 12 пункта.