Рома се завърна на третото мясот в Серия А, след като се наложи с 2:1 при домакинството на Дженоа от 33-ия кръг на италианското първенство.

Андрей Гълъбинов остана на резервната скамейка и не се появи в игра за Дженоа.

Рома поведе в резултата в 17-та минута с гол на Ченгиз Юндер.

Ервин Зуканович си отбеляза автогол в 52-та минута, като по този начин Рома поведе с 2:0.

Дженоа отбеляза почетен гол в 61-та минута, който бе дело на Джанлука Лападула

Дженоа можеше да изравни резултата в 69-та минута, но Алисон Бекер спаси удара на Юри Медейрош.

Медейрош направи много добър пробив в 79-та минута, когато навлезе в наказателното поле на Рома, но стреля слабо и Алисон спаси.

Матиа Перин се намеси решаващо в 84-та минута, когато отрази удара на Алесандро Флоренци.

В добавеното време на срещата пред Флоренци се откри нова възможност, но Перин отново спаси.

В последните минути на двубоя Един Джеко можеше да вкара трети гол, но пропусна.

Рома е трети с 64 точки, докато Дженоа е дванайсти с 38 точки.