Рома успя да постигна обрат до 2:1 над Парма в мач от 31-ия кръг от Серия “А”. По този начин “римските вълци” сложиха край на серията си от три поредни загуби.

Гостите стартираха по отличен начин. Още в 8-ата минута Браян Кристанте фаулира Андреас Корнелиус в собственото си наказателно поле, а Юрай Куцка реализира последвалата дузпа.

След попадението домакините упражниха натиск, но до опасности пред вратата на Сепе не се стигна.

В 43-ата минута Бруно Перес намери непокрития Хенрих Мхитариян на добра позиция и арменецът възстанови равенството.

В 57-ата Жордан Верету направи обрата пълен чрез изстрел от дистанция. В 76-ата Жервиньо се разписа, но попадението му не беше зачетено заради засада.

Рома се изкачи на петата позиция в класирането с 51 точки, като задмина Наполи само по голова разлика. Парма пък е 12-и с 39 пункта на сметката си.

В други мачове от този кръг Сасуоло победи Болоня като гост с 2:1, а Торино се наложи с 3:1 над Бреша.