Отборът на Рома победи с 2:0 гостуващия Фиорентина в среща от 6-ия кръг на италианската Серия А. Попаденията за „вълците“ отбелязаха Леонардо Спинацола в 12-ата и Педро в 70-ата минута.

Гостите започнаха по-активно срещата, но домакините бяха тези, които поведоха. В 12-ата минута защитата на „виолетовите“ беше изнесена преодоляна с извеждащ пас към Леонардо Спинацола. Фланговият футболист напредна на скорост към наказателното поле, премина покрай защитник и стреля в обратния ъгъл на вратаря – 1:0.

Попадението даде увереност на Рома, които създадоха още няколко добри положения.

В 16-ата минута Един Джеко стреля много близо до гредата, а две минути по-късно Педро преодоля защитник и стреля от средна дистанция, но отново покрай вратата.

В 37-ата минута Спинацола пропусна да удвои, след като вратарят Бартоломей Драговски направи великолепно спасяване при фронтален удар.

След почивката „вълците” продължиха да натискат.

В 70-ата минута Един Джеко подаде надясно за Хенрих Мхитарян, който центриране по земя към далечната греда, където Педро беше непокрит и реализира от три метра на празна врата за 2:0.

В 88-ата минута Фиорентина остана с човек по-малко след червен картон на Лукас Мартинес Куарта за грубо нарушение.

С тази победа Рома се изкачи до седмата позиция с актив от 11 точки, докато Фиорентина остава 11-и със 7 пункта. В следващия си мач приема Клуж в Лига Европа, а идния уикенд гостува на Дженоа в първенството. „Виолетовите“ пък гостуват на Парва в следващия си мач от Серия А.

РОМА – ФИОРЕНТИНА 2:0

1:0 Леонардо Спинацола 12’