Рома победи с 2:1 Фиорентина в мач от 36-ия кръг на Серия А. И двата гола за "вълците" дойдоха след дузпи, реализирани от Жордан Верету 45, 87. Гола за тима от Флоренция вкара Никола Миленкович в 54-ата минута.

Домакините поведоха секунди преди почивката, след като Пол Лирола извърши безразсъдно нарушение в наказателното поле и реферът Даниеле Чифи посочи бялата точка. Жордан Верету хладнокръвно изпълни дузпата и с удар по земя не остави шансове за вратаря Пиетро Терачано.

Фиорентина изравни в 54-ата минута, когато Миленкович бе оставен непокрит при изпълнение на корнер и с глава прониза Пау Лопес. Три минути преди края съдията даде още една дузпа за "вълците", но останаха доста съмнения в правотота на решението му. Зад топката отново застана Верету и пак спечели дуела с Терачано, а с втория си гол в мача донесе победата на Рома.

Два кръга преди края "вълците" заемат петото място в класирането, което дава право на участие групите на Лига Европа.