Отборът на Милан спечели дербито на 26-ия кръг в италианската Серия А след като надви Рома като гост с 2:0.

Това е трета поредна победа за Милан в Серия А, както и седми мач без поражение в шампионата. Възходът на водения от треньора Дженаро Гатузо тим в първенството продължава и съставът от Милано вече е седми в подреждането с 44 точки, колкото има и шестият Самдория.

Рома пък прекъсна серията си от три поредни победи в Серия А и заема петото място във временното класиране в Италия с 50 точки.

За успеха на гостите се разписаха Патрик Кутроне в 48-ата минута и Давиде Кабария в 74-ата минута.

Милан контролираше съперника си, а двете попадения дойдоха през второто полувреме.

Иначе в 10-ата минута Диего Пероти получи топката в наказателното поле и стреля, но Джанлуиджи Донарума внимаваше и спаси вратата си. След хубава индивидуална изява Лоренцо Пелегрини отправи силен удар, но прати топката над вратата на гостите.

Милан нанесе първия си удар скоро след началото на второто полувреме. В 48-ата минута 20-годишният талант Патрик Кутроне се добра до топката в наказателното поле и вкара за 1:0.

Четири по-късно Джакомо Бонавентура също пробва мерника си към вратата на Рома, но не успя да преодолее Алисон.

Хакан Чалханоглу пък пропусна нов шанс за Милан в 57-ата минута.

В 74-ата обаче Давид Калабрия демонстрира чудесна техника и след пас от Никола Калинич реализира за 2:0, подпечатвайки успеха на „росонерите” в Рим.