Новото попълнение на Рома Серджио Оливейра дебютира с победен гол за Рома при успеха с 1:0 над Каляри в мач от 22-ия кръг на Серия А. Португалският халф реализира единственото попадение от дузпа в 33-а минута на мача, отсъдена за игра с ръка.

Успехът е първи за "вълците" през тази календарна година след двете поредни загуби от Милан и Ювентус.

BGNES & Gulliver/GettyImages
30 снимки

Рома не блестеше на терена, но успя да стигне до пестелива победа в типичния стил за треньора на тима Жозе Моуриньо.

Каляри бе близо до равенството в 84-а минута, когато Жоао Педро стреля, но стражът на домакините Руи Патрисио изби топката в напречната греда.

Рома се върна на 6-ото място в таблицата с 31 точки, на шест от топ 4, а Каляри остава в зоната на изпадащите, на 18-о място с 16 точки.