Рома получи добри новини преди решителния си полуфинален сблъсък от Лига Европа с Байер Леверкузен относно звездата на Пауло Дибала.

„Римските вълци“ имат тежката задача в гостуването си до „БайАрена“ в четвъртък вечерта, като трябва да преодолеят пасив от два гола след болезненото поражение в първия мач миналата седмица. Германският отбор все още е непобеден във всички турнири този сезон.

След това поражение Рома на Даниеле Де Роси прие ранения Ювентус на „Стадио Олимпико“ в двубой, който завърши 1:1. По-притеснителен от резултата беше проблемът с адукторите на Пауло Дибала, който беше принуден да напусне на почивката.

Calciomercato, обаче, съобщава, че Де Роси и неговият отбор са излезли по –рано в сряда на терена Тригория за последната си тренировка преди пътуването си до Германия, а към тях се присъедини и Дибала, който завърши цялата сесия, с което показа, че е възстановен от травмата си.