Фиорентина и Рома завършиха 2:2 в много драматичен двубой от 28-ия кръг на Серия А.

Домакините откриха резултата в 19-ата минута, когато Лука Раниери с глава порази целта.

Тринайсет минути след почивката Рома се върна в мача, след като Ауар успя да изравни.

"Виолетовите" обаче отново взеха аванс и то само 10 минути по-късно. Тогава Андреа Белоти, който е под наем именно от Рома, отклони към Роландо Мандрагора, който от близка дистанция не сгреши.

Всичко можеше да приключи в 80-ата минута,  когато Кристиано Бираги изпълни дузпа, но вратарят Миле Свилар спаси.

Драмата стана пълна в добавеното време, когато "вълците" развиха атака, която завърши с гол от воле на Диего Йоренте.

Така Рома не загуби гостуването си на "Артемио Франки" и вече е на пето място с 48 точки. Фиорентина пък остава три места по-надолу с 43 пункта.