Интер победи Рома с 3:1 на „Джузепе Меаца“ в мач от 36-ия кръг на Серия А.

„Нерадзурите“ успяха да открият резултата още в 11-ата минута, когато Марсело Брозович се откъсна в наказателното поле и с хладнокръвен изстрел реализира в долния ляв ъгъл.

Девет минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Матиас Весино получи на границата на наказателното поле и с мощен удар в долния ляв ъгъл реализира за втори път във вратата на „римските вълци“.

Гостите показаха, че няма лесно да се откажат и в 31-ата минута Хенрих Мхитарян намали резултата.

През втората част действията на терена не се промениха и в последната минута на редовното време Ромелу Лукаку сложи точка на спора. Ашраф Хакими подаде към белгиеца, който хладнокръвно реализира.

Интер вече си осигури титлата в Серия А и увеличи точкови си актив на 88, докато Рома е седми с 30 по-малко.

В друг мач от кръга Болоня загуби от Дженоа с 0:2, а Валентин Антов не се появи в игра.