Италианският шампион Интер отнесе насред "Олимпико" тима на Рома с резултат 3:0 в дербито от 16-ия кръг на италианската Серия А. "Нерадзурите" си свършиха работата още през първата част, когато отбелязаха и трети безответни попадения. Хакан Чалханоолу откри в 15-ата, след като се разписа директно от ъглов удар, а бившият играч на "вълците" Един Джеко удвои в 24-ата минута. Дензъл Дъмфрис направи преднината на "нерадзурите" класическа в 39-ата минута, с което беше оформен и крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
39 снимки

Спокойно може да се каже, че на терена имаше само един отбор през целия двубой - този на Интер. Възпитаниците на Симоне Индзаги не оставиха никакви шансове на момчетата на Жозе Моуриньо и напълно заслужено стигнаха до разгромния успех и то още през първото полувреме. През втората част и двата тима нямаха желание за нищо повече и срещата просто се доиграваше.

С тази победа "нерадзурите" продължават гонитбата с Милан и Наполи за лидерската позиция в шампионата, като заемат второто място с актив от 37 точки, с една повече от градския си съперник. Неаполитанците обаче играят по-късно тази вечер и при успех над Аталанта ще се върнат начело в класирането. "Джалоросите" пък остават пети с 25 точки. В следващия кръг Интер приема Каляри, но преди това имат гостуване на Реал Мадрид в Шампионската лига. Рома, от своя страна, гостува на българския ЦСКА в Лигата на конференциите в четвъртък, а следващия уикенд приема Специя на Петко Христов.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Домакините имаха отличен шанс още в първите секунди на мача, когато Николо Дзаниоло центрира към Елдор Шомуродов, който стреля с глава, но се оказа прекалено неточен.

В 15-ата минута Интер поведе в резултата. Хакан Чалханоолу изпълни ъглов удар, при който топката мина между краката на Руи Патрисио и попадна във вратата му – 0:1.

Седем минути по-късно бившият играч на „вълците“ Един Джеко пропусна да удвои с далечен удар.

В 24-ата минута „нерадзурите“ стигнаха до втори гол. Чалханоолу намери именно Джеко в наказателното поле и босненецът удвои с хубав удар.

В 28-ата минута отново Чалханолу опита да вкара гол от ъглов удар, но този път не бе точен.

Минута след това Джеко опита удар по земя, който беше спасен от Патрисио. Интер продължи да натиска и имаше нов шанс за гол в 31-ата минута, когато Иван Перишич центрира, а Джеко стреля с глава, но над вратата.

В 37-ата минута Рома създаде една от малкото си атаки през първото полувреме, при която Дензъл Дъмфрис имаше решителна намеса, с която блокира шут на Матиас Виня.

Две минути по-късно Интер направи преднината си класическа. Тогава се разписа именно Дъмфрис, след като засече с глава след центриране на Алесандро Бастони.

В първите петнадесет минути на втората част темпото беше спокойно и без опасности пред някоя от двете врати.

В 59-ата минута в игра за Интер влезе Алексис Санчес, който замени контузилия се Анхел Корея.

В 82-ата минута Дзаниоло шутира много силно и опасно, но топката се оплете от външната страна на мрежата на Ханданович.

Три минути по-късно резервата Стефано Сенси имаше шанс да отбележи четвърти гол за гостите, но ударът от границата на наказателното поле премина над вратата на Патрисио.

До края на срещата и Иван Перишич пропусна да се разпише и така Интер се поздрави с нова прекрасна победа.

FT | РОМА – ИНТЕР  0:3

0:1 Хакан Чалханоолу 15'

0:2 Един Джеко 24'

0:3 Дензъл Дъмфрис 39'

Стартови състави на двата отбора:

РОМА (3-1-4-2): 1. Руи Патрисио - 23. Джанлука Манчини (к) ж.к., 6. Крис Смолинг, 24. Мараш Кумбула - 4. Брайът Кристанте - 3. Рожер Ибанйес ж.к., 17. Жордан Верету, 77. Хенрик Мхитарян, 5. Матиас Виня - 22. Николо Дзаниоло, 14. Елдор Шомуродов

Старши треньор: Жозе Моуриньо

ИНТЕР (3-5-2): 1. Самир Ханданович (к) - 95. Алесандро Бастони, 37. Милан Шкринияр, 33. Данило Д'Амброзио - 14. Иван Перишич, 20. Хакан Чалханоолу, 77. Марсело Брозович, 23. Николо Барела ж.к., 2. Дензъл Дъмфрис - 19. Хаокин Корея, 9. Един Джеко

Старши треньор: Симоне Индзаги