Отборът на Рома постигна важна победа с 2:1 като гост на Фиорентина в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия А. Леонардо Спинацола откри в 48-ата, но отново той си отбеляза автогол в 60-ата минута. Амаду Диавара вкара победното попадение в 88-ата минута.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

През първата част попадения не паднаха, а и положенията липсваха.

Три минути след началото на втората част обаче „вълците“ поведоха в резултата. Джанлука Манчини центрира отдясно в наказателното поле, където на първа греда Леонардо Спинацола стреля чудесно от въздуха и прати топката във вратата на Бартоломей Драговски за 0:1.

След точно час игра обаче „виолетовите“ изравниха. Резервата Кристиан Бираги центрира по тревата отляво в наказателното поле, където Спинацола опита да изчисти, но вместо прати топката в собствената си врата с всичка сила – 1:1.

Рома обаче се добра до трите точки в 88-ата минута, когато Рик Карсдорп получи отдясно топката и пусна пас по тревата, където на първа греда Амаду Дивара вкара. Попадението беше отменено заради засада на Карсдоп, но след проверка на ситуацията със системата ВАР, попадението беше зачетено.

С този успех „вълците“ събраха 47 точки, но остават на петата позиция, на две от четвъртия Аталанта. Фиорентина остава 14-и с 25 точки. В следващия кръг Рома приема Джеона, докато „виола“ приема Парма.