Лацио постигна престижна победа, след като надигра с минималното 1:0 Рома в голямото столично дерби в Серия А - Дерби дела Капитале. Единственото и поедно попадение реализира Фелипе Андерсон в 29-ата минута.

Gulliver/GettyImages
85 снимки

Срещата не предложи изобилие от голови ситуации, като най-интересното се случи основно през първото полувреме, когато падна гола, а Николо Дзаниоло удари греда за „вълците“.

По този начин Лацио записа първа победа като символичен гост в градското дерби от април 2017-а насам. С нея те прекратиха серията на „вълците“ от три спечелен мача във всички турнири.

С тази победа „орлите“ вече събраха 27 точки и се изкачиха до третото място, докато „джалоросите“ остават пети с 25 пункта. В следващия кръг „бианкочелестите“ приемат новака Монца на Валентин Антов, а Рома гостува на Сасуоло.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Двете агитки бяха на висота със страхотни хореографии преди началото на мача. Феновете на „вълците“ пуснаха следния транспарант: „През 1927-а решихме да бъдем Рома“, като тя беше придружена с жълто-червени димки от съседния сектор. Тифозите на Лацио отговориха с хореография под наслов: „Нашата любов никога не умира“.

БГНЕС / BGNES
64 снимки

Символичните домакини започнаха по-добре срещата, като още във втората минута Тами Ейбрахам стреля точно пред наказателното поле, но слабо и право във вратаря.

Три минути по-късно хубава комбинация между Лоренцо Пелегрини и Николо Дзаниоло завърши с удар на последния, който обаче премина покрай лявата греда на Иван Проведел.

Последва обаче доста тих период от време, в които нямаше положения пред нито една от двете врати.

И от нищото Лацио стигна до преднина в резултата с първата си голова възможност в мача. Тя дойде след груба грешка на Рожер Ибанйес. Педро отне топката от бразилеца в наказателното поле на „джалоросите“, след което подаде за Фелипе Андерсон, който реализира за 0:1.

Пет минути по-късно Рома отговори с опасен удар на Дзаниоло, който обаче рикошира и се отби от напречната гредата, а секунди по-късно Иван Проведел улови топката след удар на Лоренцо Пелегрини.

В 39-ата минута капитанът на „вълците“ отново пробва удар, но този път неточно.

На почивката Жозе Моуриньо пусна в игра Зеки Челик на мястото на Джанлука Манчини.

Седем минути след старта на втората част Крис Смолинг засече с глава центриране от корнер на далечната греда, но в аут.

В следващите минути темпото на игра спадна, а чак в 72-ата голмайсторът Андерсон се опита да се разпише за втори път, но вратарят Руи Патрисио спаси далечния му изстрел.

Малко след това резервата Стефан Ел Шаарауи се опита да си спечели дузпа, но главният съдия Даниеле Орсато не видя причина да свири наказателен удар.

Три минути преди края на редовното време напрежението взе връх и играчите на двата отбора се сдърпаха до тъчлинията, след като резервата на „бианкочелестите“ Щефан Раду взе топката и не искаше да я даде на противниковия отбор. Всичко завърши с жълти картони за него и вратаря на „вълците“ Руи Патрисио.

До края на осемминутното продължение не се случи нищо по-интересно на терена и така Лацио спечели битката за Рим.

FT | РОМА – ЛАЦИО  0:1