Наполи спечели с 4:2 в гостуването на Монца от 31-ия кръг на Серия А. С победата "партенопеите" излязоха на 7-ото място в класирането, изпреварвайки Лацио.

Монца поведе още в 9-ата минута чрез Милан Джурич, но в началото на втората част в рамките само на шест минути Наполи вкара три красиви попадения. Най-напред Виктор Осимен (55) надскочи всички и с глава изравни. Две минути по-късно Матео Политано прати топката неспасяемо в левия горен ъгъл на Микеле Ди Грегорио за 2:1, а в 61-ата минута Пьотър Желински с хубав шут вкара трети гол за неаполитанците.

Гостите още се радваха, когато Андреа Колпани върна надеждите на Монца - 2:3. Джакомо Распадори обаче бързо сложи точка на спора с четвърти гол на Наполи.