Отборът на Рома допусна втора поредна загуба в Серия А, отстъпвайки изненадващо у дома с 0:2 срещу средняка Удинезе. Момчетата на Пауло Фонсека играха над 60 минути с човек по-малко, след като Диего Пероти си изкара червен картон в 30-та минута.

13 снимки

Срещата започна по възможно най-лошия начин за домакините, след като още в 12-та минута Кевин Лазаня наказа Рома след бърза контраатака, която беше завършена от стрелаца след късметлийска асистенция на Родриго Де Пол.

Осемнадесет минути по-късно нещата за римския гранд станаха катастрофални, след като Диего Пероти влезе непремерено в краката на съперник и си изкара директен червен картон.

През второто полувреме "римляните" опропастиха няколко добри шансове за изравняване, като две чудесни положения пред Карлес Перес бяха спасени от вратаря на Удизнезе Хуан Мусо.

Контраатаките на гостите срещу разредените дефанзивни линии на Рома обаче ставаха все по-опасни и това даде резултат в 78-та минута. След индивидуален рейт на Родриго Де Пол аржентинецът върна топката на точката на дузпата, където Илия Нестеровски завърши безпощадно за крайното 2:0.

По този начин Рома остана на 5-та позиция с актив от 48 точки, на цели 12 зад 4-тия Аталанта, докато Удинезе се изкачи до 14-та позиция, на 6 точки над опасната зона.