Отборът на Рома се наложи с минималното 1:0 над Сампдория в мач от 15-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата бе дело на Един Джеко.

Още в 6-ата минута имаше спорна ситуация, след като Хенрих Мхитарян се свлече на земята, но съдията подмина и играта продължи.

Малко по-късно Лоренцо Пелегрини нанесе мощен удар от границата на наказателното поле, но опитът му бе блокиран.

До края на първата част липсваха по-опасни възможности и двата отбора се прибраха при нулево равенство на почивката.

В 51-ата минута Един Джеко пропиля възможността да открие резултата, след като ударът му с глава премина точно до дясната греда на Сампдория.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Джеко все пак изведе своя тим напред. Със страхотна решителност изпревари противниковата защита и изстреля топката в мрежата на гостите.

Десетина минути преди последния съдийски сигнал играчите на Сампдория имаха претенции за дузпа, но след преглед с ВАР съдията реши, че няма такава.

Така Рома се изкачи до третата позиция и вече има 28 точки, а Сампдория остава на 11-ото място със 17 точки.