Рома постигна драматична победа с 2:1 у дома срещу Сасуоло и излезе начело в класирането на Серия А. "Вълците" имат пълен актив от 9 точки след първите три кръга, колкото има и Милан, но Рома е с по-добра голова разлика.
Резервата Стефан Ел Шаарауи вкара победния гол за римляните в добавеното време на мача и донесе неописуема радост за старши треньора на Рома Жозе Моуриньо в неговия юбилеен мач номер 1000 в треньорската кариера.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Брайън Кристанте откри резултата в полза на Рома в 37-а минута. След почивката гостите заиграха по-добре и стигнаха до изравнително попадение чрез Филип Джуричич.

Сасуоло можеше да поведе в 87-а минута, но шут на Траоре срещна гредата.

В добавеното време влезлият като резерва Ел Шаарауи донесе трите точки за Рома с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Драмата бе пълна в последните секунди, когато Сасуоло стигна до попадение, но реферът го отмени заради засада.

Другата седмица Рома започва участието си в групите на Лига на конференциите с домакински мач срещу ЦСКА.