Отборът на Рома записа престижен успех над градския си съперник Лацио и го победи с резултат 2:0 в Дерби дела Капитале. Хенрих Мхитарян откри в 43-ата, а Педро удвои в 78-ата минута. "Орлите" завършиха двубоя в намален състав, след като Франческо Ачерби бе изгонен в 87-ата минтута.

Gulliver/GettyImages
95 снимки

"Вълците" изиграха много силен мач и можеха да си тръгнат и с по-убедителен резултат. През първото полувреме "орлите" имаха по-добрите шансове, но "джалоросите" удариха точто преди почивката. През втората част Рома вдигна оборотите и беше господар на терена. Така играчите на Пауло Фонсека се реваншираха на февновете си за тежката загуба с 0:3 от този съперник по-рано през сезона.

Въпреки победата Рома остава на седмото място с актив от 61 и без шансове за по-горно класиране. Загубата пък слага край на надежедите на Лацио за топ 4. "Орлите" остават шести със 67 точки, на 8 от четвъртия Ювентус при два мача до края.

КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

„Вълците“ седяха стабилно в началните минути на двубоя и бяха по-активният отбор, но положения липсваха.

Първата опасна ситуация дойде в 18-ата минута, когато след Луис Алберто получи топката отдясно на добра позиция и опита да шутира, но Рик Карсдорп се намеси отлично и го блокира.

Символичните гости бяха много близо до откриването на резултата в 26-ата минута, когато Луис Алберто получи хубав пас отдясно от Сергей-Милинкович Савич и шутира, но младият вратар на „вълците“ Даниел Фузато показа чудесен рефлекс и спаси.

След половин час игра Един Джеко стреля коварно с глава към вратата на Хосе Рейна, но топката прелетя в аут.

Секунди след това Ведат Мурики бе изведен сам срещу Фузато и отбеляза, но попадението бе отменено моментално заради засада на косовския нападател.

В 35-ата минута Милинкович-Савич шутира опасно, но неточно.

Минута след това бе извършена принудителна смяна в тима на домакините. Рожер Ибанйес получи контузия и бе заменен от Мараш Кумбула.

В 39-ата минута отново Милинкович-Савич пробва късмета с далечен удар по тревата, но без проблеми за Фузато.

Рома обаче първи нанесе удар в 43-ата минута. Стефан Ел Шаарауи комбинира с Джеко отляво, а босненецът показа прекрасна игра до аутлинията и отправи чудесен пас към оставения сам в наказателното поле от защитата на „бианкочелестите“ Хенрих Мхитарян. Арменецът стреля от близко разстояние и отбеляза за 1:0.

В началните минути на втората част Рома отново започна по-добре, но първата ситуация дойде чак в 57-ата минута. Тогава Ел Шаарауи проби отляво, а след това центрира в наказателното поле, където Браян Кристанте овладя и стреля от въздуха, но над напречната греда на Рейна.

Шест минути по-късно Джеко отправи удар, който обаче бе неточен.

В 72-ата минута се наложи да бъде извършена втора промяна в състава на Рома. Тогава с травма напусна Стефан Ел Шаарауи, който бе заменен от Педро.

Три минути по-късно Лацио беше близо до изравняването. Чиро Имобиле засече с пета от въздуха центриране отдясно, но страхотен рефлекс отново показа Фузато. Повторенията показаха, че италианският национал е бил и в засада.

Секунди след това резервата Гонсало Вияр направи сериозен пропуск, като отблизо прати топката над вратата.

В ответната атака Имобиле проби отляво и опита да преодолее излезлия да го пресрещне Фузато, но неуспешно заради добрата намеса на стража на „джаоросите“.

Рома стигна до така важния втори гол в 78-ата минута, когато се разписа Педро. Бившият играч на Барселона и Челси взе топката в половината на Лацио, напредна и с невероятен удар извън наказателното поле намери долния десен ъгъл на Рейна за 2:0.

Три минути по-късно отново испанецът шутира, но този път топката се отклони от играч на „орлите“ и излезе в корнер.

В 87-ата минута Джеко отправи отличен техничен удар от дистанция, но топката мина покрай дясната греда на Рейна.

Лацио остана с 10 души секунди след това, когато 35-годишният Франческо Ачерби получи втори жълт и съответно червен картон. Той му бе показан за нарушение срещу устремилия се напред Джеко.

До края на дербито нови ситуации липсваха и Рома се поздрави с трите точки.

FT | РОМА – ЛАЦИО 2:0

1:0 Хенрих Мхитарян 43'