Отборът на Рома се върна на победния път, след като направиха обрат и победиха с 2:1 Каляри като гост в двубой от междинния 10-и кръг в италианската Серия А. „Вълците“ губеха с 0:1 до 71-вата минута, но демонстрираха воля и стигнаха до обрат и трите точки. И трите попадения паднаха през втората част.

Gulliver/GettyImages
86 снимки

Още в осмата обаче Каляри можеше да поведе, след като Раул Беланова нацели гредата.

В 52-ата минута пък грешка на Матиас Виня доведе до това, че Леонардо Паволети вкара за Каляри.

Късметът отново беше на страната на „джалоросите“ и в 59-ата минута, когато Паволети беше оставен сам от няколко метра, но стреля слабо.

След това обаче Рома заигра силно. В 67-ата капитанът Лоренцо Пелегрини също разтресе напречната греда, но четири по-късно гостите изравниха след попадение на Рожер Ибанес.

В 78-ата пък капитанът на „вълците“ Лоренцо Пелегрини изненада вратаря с директен удар от фаул и донесе пълния обрат за възпитаниците на Жозе Моуриньо.

Така Рома спря серията си от три поредни неуспеха и се върнаха на четвъртата позиция с актив от 19 точки, докато Каляри е последен с едва 6 пункта. В неделя за столичани предстои дерби с Милан на „Олимпико“, а Каляри гостува на Болоня.