Рома продължава с добрите игри под ръководството на Даниеле Де Роси. "Вълците" се наложиха над Монца с 4:1, а Пауло Дибала и Ромелу Лукаку се отчетоха с по гол и асистенция. Пелегрини откри резултата в 38-ата минута след пас на белгиеца, а четири минути по-късно и Лукаку се разписа с удар от близо след асистенция на Дибала.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

През втората част аржентинецът вкара с брилянтно изпълнение от пряк свободен удар, а четвъртият гол за Рома бе дело на сънародникът му Леандро Паредес от дузпа. Три минути преди края на редовното време Карбони вкара почетното попадение за домакините след бомбен шут извън наказателното поле.

С победата Рома се изкачи на петата позиция с 47 точки, една повече от Аталанта и една под четвъртия Болоня, които обаче са с мач по-малко от "вълците". Монца остава 11-и с 36 пункта.