Отборът на Рома постигна убедителна победа с 3:0 като домакин на Парма в мач от 8-ия кръг на Серия "А". По този начин "вълците" записаха 10 успех в последните си 12 двубоя срещу този съперник.

16 снимки

Попаденията на "джалоросите" паднаха в рамките на едва 13 минути. В 28-ата Леонардо Спинацола пусна хитър пас за Борха Майорал, чийто удар мина покрай Луиджи Сепе, с което испанецът откри головата си сметка в Серия "А".

В 32-ата той асистира на Хенрих Мхитарян, който удвои аванса с чудесно воле от голямо разстояние. В 40-ата арменецът завърши добра атака на римляните, отбелязвайки шестия си гол в последните три мача на отбора. През втората част Спинацола също можеше да се разпише, но нацели гредата.

Така Рома стана трети в класирането с актив от 17 точки, отстъпвайки на Милан само по голова разлика. Парма пък е на 17-ата позиция с 6 спечелени пункта.