Отборът на Рома надигра с 2:0 като гост португалския Спортинг Брага в първи 1/16-финален двубой от турнира Лига Европа. Попаденията за „вълците“ отбелязаха Един Джеко в петата и Борха Майорал в 86-ата минута.

„Джалоросите“ откриха резултата още в петата минута след чудесна контраатака. Амаду Дивара намери на лявото крило Леонардо Спинацола, който центрира в наказателното поле, а там Един Джеко засече във вратата на Матеус – 1:0.

До края на първата част португалците контролираха темпото и имаха няколко чисти положения, от които обаче не се възползваха.

През втората част темпото спадна, а чистите ситуации липсваха. Още повече, че Рикардо Есгайо си изкара втори жълт и съответно червен картон в 54-ата минута и остави домакините с 10 души.

Рома обаче успя да се добере до второ попадение в 86-ата минута. Хенрих Мхитарян намери с едно докосване отдясно в наказателното поле Жордан Верету, който пък центрира по тревата за Борха Майорал, а испанецът бе точен отблизо за крайното 0:2.

Реваншът е следващият четвъртък (25.02) на „Олимпико“ от 22:00 часа българско време.