Милан се изправя срещу Рома на "Сан Сиро" в първи мач от 1/4-финалната фаза на Лига Европа. Срещата е с начален час 22:00, а от Gong.bg ще ви направим съпричастни към нея, като ще я проследим НА ЖИВО за вас с всичко най-интересно минута по минута.

Милан е в страхотна фирма, като има седем поредни победи във всички турнири, допускайки едва пет гола в тях и отбелязвайки впечатляващите 17 попадения. "Росонерите" са втори в Серия А, като имат второто най-добро нападение след лидера Интер и са устремени към участие в Шампионската лига, но Лига Европа е много добър шанс за трофей италианския колос.

Рома също се радва на добър период с новия си треньор Даниеле де Роси, като успя да спечели и дербито на Рим с Лацио. "Вълците" водят тежка битка с Болоня за четвъртото място в Серия А, което е последното, даващо право на участие в Шампионската лига. Рома изпитва леки трудности като гост, като няма победа в последните си три двубоя извън дома във всички турнири.