Рома приема Милан на "Олимпико" в двубой четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Първата среща завърши 1:0 за "вълците", като "росонерите" ще се нуждаят от обрат, за да продължат напред. Срещата е с начален час 22:00 и може да я проследите НА ЖИВО на Gong.bg минута по минута.

Рома е в чудесна форма с новия си наставник Даниеле де Роси, като тимът е с едно поражение въ всички турнири от февруари месец насам. Домакинската форма на "вълците" също е много добра, като в последните си три мача нямат допуснат гол в собствената врата. Рома иска да играе в Шампионската лига догодина, като най-прекият път за това е евентуалното спечелване на турнира.

Милан също е в добра позиция, като е на второ място в Серия А, макар и да няма шансове да вдигне Скудето. Отборът на Стефано Пиоли ще търси обрат срещу Рома, след като допусна първото си поражение от 2019-а година насам от този съперник. Милан ще разчита много на Рафаел Леао, който има 3 гола и 3 асистенции в 5 мача в турнира.