Рома победи ЧФР Клуж с 2:0 в мач от група A на Лига Европа. В началото на втората част "римските вълци" откриха резултата след автогол на Габриел Дебелиу, а в 67-ата минута Жордан Верету удвои преднината на гостите от дузпа. По този начин "джалоросите" се доближиха до следващата фаза в турнира като има аванс от три точки пред втория Йънг Бойс.

Двата отбора стартираха двубоя агресивно и в първите минути съперниците на терена създадоха опасности пред двете врати, но до попадение не се стигна.

В следващите минути домакините успяха да се нагодят с мъглата паднала над стадиона и упражниха натиск, но това не водеше до опасности пред Пау Лопес.

В 31-ата минута Борха Майорал се озова зад защитата на домакините, халфът отправи изстрел, но Кристиан Балградеан отрази изстрела. При тази ситуация останаха съмнения за засада, но австрийската бригада не реагира.

Рома стартира по най-добрия начин второто полувреме. В 49-ата минута "римските вълци" откриха резултата. Жордан Верету центрира от фаул в наказателното поле, където Габриел Дебелиу засече нелепо топката в собствената си врата.

В 67-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Жордан Верету и с изстрел по тревата успя да удвои преднината на Рома.

До края на двубоя "римските вълци" успяха да задържат аванса си и защитиха върха в групата.

ЧФР КЛУЖ - РОМА 0:2

0:1 Дебелиу 49'-авт.

0:2 Верету 67'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧФР КЛУЖ: Кристиан Балградеан, Матео Сушич, Кристиан Манеа, Андрей Бурджа, Марио Камора, Дамян Джокович, Каталин Иту, Александру Паун, Марио Рондон, Михаел Перейра, Габриел Дебелиу

Треньор: Дан Петреску

РОМА: Пау Лопес, Леонардо Спинацола, Браян Кристанте, Жуан Жесус, Гонзало Виляр, Амаду Диавара, Бруно Перес, Рикардо Калафиори, Карлес Перес, Лоренцо Пелегрини, Борха Майорал

Треньор: Пауло Фонсека

Гл. съдия: Харолд Лехнер (Австрия)