Реал Бетис и Рома не успяха да се победяг и завършиха при резултат 1:1 в двубой от четвъртия кръг на група „C“ на турнира Лига Европа. Серхио Каналес откри в 34-ата, но Андреа Белоти изравни в 53-ата минута и донесе точката за своя тим.

Gulliver/GettyImages
65 снимки

И двата тима създадоха по няколко добри ситуации, но като цяло битката на терена беше по-малка от тази на тактическо ниво между треньорите Мануел Пелегрини и Жозе Моуриньо.

По този начин севилци още тази вечер си гарантираха класиране напред в турнира, докато "вълците" ще водят жестока битка с Лудогорец за второто място. Бетис остава начело в групата с 10 точки, а Рома е трети с 4 спечелени точки. В следващия кръг испанците гостуват на българския шампион в Разград, докато "джалоросите" пътуват до Финландия за среща с ХИК Хелзинки.

РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ ОТ ОСТАНАЛИТЕ МАЧОВЕ В ЛИГА ЕВРОПА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА / ПРОРГАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините започнаха настървено и още в четвъртата минута създадоха опасност пред вратата на Рома. Родри Санчес шутира опасно пред наказателното поле, но Руи Патрисио беше покрил левия си ъгъл и спаси.

„Вълците“ отговориха в десетата минута, когато топката беше центрирана отляво в наказателното поле, а там Андреа Белоти се сблъска с бранител на севилци, след което последва удар на капитана Лоренцо Пелегрини, но в ръцете на вратаря Клаудио Браво.

В следващите минути и двата отбора опитваха разнообразни атаки, но последният пас изневеряваше в ситуациите и пред двете врати.

Темпото на игра не беше на високо ниво, но Бетис успя да поведе в резултата в 34-ата минута. Гостите сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на Санчес да комбинира със Серхио Каналес пред наказателното поле, който стреля, топката се отби от тялото на защитника Рожер Ибанйес и не остави шансове на Патрисио - 1:0.

Пет минути по-късно отново Каналес нанесе нов силен удар пред наказателното поле, като топката отново рикошира в Ибанйес, но този път излезе в ъглов удар.

В четвъртата минута от добавеното време на първата част Леонардо Спинацола центрира перфектно отляво в наказателното поле, където Андреа Белоти засече точно с глава топката във вратата на Браво, но веднага след това се чу сигнала на главния съдия за засада. Системата ВАР потвърди решението, че Белоти е бил зад последния в отбраната на Бетис.

Рома стартира силно втората част и в 53-ата минута успя да изравни резултата. Влезлият на почивката Мади Камара премина покрай Луис Фелипе отдясно в наказателното и подаде за Белоти на първа греда, който отбеляза. Отново обаче се чу сигналът на съдията, че е имало засада на гвинееца. Впоследствие обаче ситуацията беше разгледана със системата ВАР, която потвърди, че Камара е бил в редовна позиция, а голът беше признат – 1:1.

В следващите минути и двата отбора опитваха да организират опасни атаки, които обаче не доведоха до нещо сериозно пред една от двете врати. Бетис владееше повече топката, но като че ли битката беше повече тактическа между Пелегрини и Моурино, отколкото на терена.

В 82-ата минута Борха Иглесиас влезе отдясно в наказателното поле и стреля силно, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

До края обаче никой от двата тима не намери пътя към победата и срещата завърши при равенство.

FT | РЕАЛ БЕТИС – РОМА  1:1

1:0 Серхио Каналес 34'

1:1 Андреа Белоти 53'