Реал Сосиедад и Рома завършиха 0:0 в мач реванш от осминафиналната фаза на Лига Европа. С този резултат "вълците" се класират напред, тъй като спечелиха първата среща в Италия с 2:0. Реал Сосиедад бе по-активният отбор и създаде по-чистите положения, но Рома бе достатъчно добре организиран в защита и успя да си гарантира мястото на четвъртфиналната фаза в Лига Европа.

В първите 10 минути нямаше сериозни положения в срещата, като Реал Сосиедад бе по-активният отбор, но нямаше чисти голови положения. Рома бе изключително добре подреден в защита, като бе и агресивен, влизайки здраво в няколко единоборства. В 15-а минута "вълците" можеха да открият резултата, след като топката рикошира в Сьорлот, но тя се търкулна встрани от лявата греда на Ремиро.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

В 29-а минута Брийс Мендес получи в противниковото наказателно поле и опита удар по диагонала, но Руи Патрисио бе на добра позиция и улови без проблеми. Минута след това Микел Мерино също опита изстрел от разстояние, но отново стражът на Рома не бе затруднен.

В първата минута на добавеното време Рома изпълни корнер, след който Андреа Белоти отклони с глава на втора греда, където Крис Смолинг засече топката и откри резултата. Попадението бе разгледано от ВАР и в крайна сметка бе отсъдена игра с ръка на централния защитник на Рома, а голът бе отменен.

Второто полувреме започна много интересно, след като Реал Сосиедад организира чудесна атака, при която Мендес намери Сьорлот в наказателното поле, а последният стреля с глава от чиста позиция, но топката премина над напречната греда. В 68-а минута домакините изпълниха корнер, при който Микел Оярсабал се отскубна от пазача си и стреля, но Руи Патрисио блокира. Все пак атакуващият играч на Сосиедад достигна до добавка и от близка дистанция шутира, но видя как топката срещна напречната греда на Рома. Късмет за "вълците"!

В 75-а минута домакините отново имаха възможност от ъглов удар, след който Игор Зубелдия бе намерен в наказателното поле и стреля с глава, но опитът му бе безкрайно неточен. В осмата минута на добавеното време Крис Смолинг и Карлос Фернандес се спречкаха, а съдията даде по жълт картон и на двамата, но за играча на Реал Сосиедад бе втори жълт, респективно червен и Фернандес бе изгонен.

Стартови състави:

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро, 15. Диего Рико, 24. Робин Льо Норман, 5. Игор Зубелдия, 18. Андони Горосабел, 23. Брийс Мендес, 8. Микел Мерино, 3. Мартин Зубименди, 21. Давид Силва, 10. Микел Оярсабал, 19. Александър Сьорлот

Треньор: Иманол Алгуасил

Рома: 1. Руи Патрисио, 2. Рик Карсдорп, 23. Джанлука Манчини, 3. Рожер Ибанес, 6. Крис Смолинг, 37. Леонардо Спинацола, 7. Лоренцо Пелегрини, 4. Браян Кристанте, 25. Жоржиньо Вайналдум, 21. Пауло Дибала, 11. Андреа Белоти

Треньор: Жозе Моуриньо