Рома постигна нова победа над Брага, печелейки с 3:1 1/16-финалния реванш от Лига Европа. В първият двубой „римските вълци“ се наложиха с 2:0 в Португалия.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Домакините откриха резултата в 24-ата минута, когато Един Джеко бе най-съобразителен в наказателното поле и с изстрел в десния ъгъл реализира.

Последваха две възможности за гостите, но Лукаш Пиасон и Андраж Шпорар не намериха целта.

В 40-ата минута Педро нацели напречната греда след изстрел отблизо.

През второто полувреме Рома получи правото да изпълни дузпа, но Лоренцо Пелегрини не уцели очертанията на вратата и топката премина покрай десния страничен стълб.

В 75-ата минута Рома удвои преднината си. Карлес Перес достигна до подаване в наказателното поле и с изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

Две минути преди края на двубоя Брага намали резултата, след като Браян Кристанте си отбеляза нелеп автогол.

Рома имаше последната дума в двубоя и в добавеното време на двубоя Леонардо Спинацола подаде към Борха Майорал, който в опразнената мрежа оформи крайния резултат.