Рома елиминира Фейенорд след изпълнение на дузпи и се класира за осминафиналите на Лига Еворпа. Двубоят в редовното време и продълженията на „Стадио Олимпико“ завърши 1:1, както и първият мач в Ротердам. При дузпите "вълците" спечелиха с 4:2.
Изненадващо гостите поведоха още в 5-ата минута с малко куриозен гол. В опита си да изчисти топката, Стефан Ел Шаарауи я изпрати към тялото на Сантиаго Хименес, който подложи рамото си и я отклони в мрежата. Домакините претендираха за игра с ръка, но попадението бе потвърдено след проверка с ВАР - 0:1.

Рома оцеля в 12-ата минута, когато Матс Вифер бе изведен очи в очи с Миле Свилар, но стражът отрази мощния му удар.

Четири минути по-късно Пауло Дибала напредна по лявото крило и върна към Лоренцо Пелегрини, който с фамозен удар извън наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл за 1:1.

"Вълците" пропуснаха да направят пълен обрат в 21-ата минута, когато удар на Браян Кристанте мина покрай десния страничен стълб на вратата на Тимон Веленройтер. С пропуск се отчете и Рик Карсдорп в 37-ата минута, след като шутира над вратата на гостите от удобна позиция.

Втората част започна с натиск на Рома и още в 50-ата минута Пауло Дибала отправи хубав изстрел от въздуха, но спечели само корнер след рикушет в защитник. Пет минути по-късно контраатака на гостите изненада римляните и само навременното излизане на Свилар извън наказателното поле предотврати второ попадение. Ел Шаарауи пък бе изпреварен от стража на Фейенорд в 70-ата минута и не успя да отправи удар. В петата минута на добавеното време Матс Вифер засече центриране с глава и топката мина покрай десния страничен стълб на вратата на Миле Свилар.

Новото равенство в редовното време прати срещата в продължения, които започнаха с опасен шут на Лука Иванушец, спасен от стража на Рома. Малко след това капитанът на гостите Гертруйда не успя да завърши отлична атака на тима си.

Лукаку пък изпусна да стане герой за Рома в последните секунди. Най-напред негов диагонален шут по земя бе избит от Веленройтер, който показа фантастичен рефлекс. Сбед центрирането от корнер белгиецът стигна първи до топката, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата и така се стигна до дузпи.

При ударите от бялата точка блесна 24-годишният вратар на Рома - Миле Свилар, който спаси ударите на Давид Ханцко и Алиреза Джаханбакш. Колегата му Тимон Веленройтер отрази само шута на Ромелу Лукаку. Точни за "вълците" бяха Леандро Паредес, Браян Кристанте, Усем Ауар и Никола Залевски, а за гостите се разписаха Аяке Уеда и Куилиндши Хартман.

FT /  РОМА - ФЕЙЕНОРД 1:1 след продължения, 4:2 след дузпи

Рома: 99. Миле Свилар – 2. Рик Карсдорп, 23. Джанлука Манчини, 14. Диего Йоренте, 37. Леонардо Спинацола – 4. Браян Кристанте, 16. Леандро Паредес, 7. Лоренцо Пелегрини (К) – 92. Стефан Ел Шаарауи, 90. Ромелу Лукаку, 21. Пауло Дибала

Резерви: 1. Руи Патрисио, 63. Пиетро Боер – 5. Еван Н’Дика, 6. Крис Смолинг, 17. Сардар Азмун, 19. Зеки Челик, 20. Ренато Санчес, 22. Усем Ауар, 35. Томасо Балдандзи, 59. Никола Залевски, 67. Жоао Коща, 69. Анхелиньо

Треньор Даниеле де Роси

Фейенорд: 1. Тимон Веленройтер – 5. Куилиндши Хартман, 33. Давид Ханцко, 3. Томас Беелен, 4. Лутшарел Гертруйда (К) – 20. Матс Вифер, 10. Калвин Стенгс, 8. Куинтен Тимбер – 14. Игор Пайшао, 29. Сантиаго Хименес, 2. Барт Ниувкооп

Резерви: 31. Костас Лампру, 39. Мики ван Сас – 6. Рамиз Зеруки, 7. Алиреза Джаханбакш, 9. Аясе Уеда, 15. Маркос Лопес, 17. Лука Иванушец, 19. Якуба Минте, 25. Леа Зауер, 26. Гивайро Реад, 27. Антони Миламбо, 32. Ондрей Лингър