Манчестър Юнайтед разби Рома с 6:2 в първи 1/2-финален мач в Лига Европа. Домакините припомниха на гостите кошмарният резултат от 2007 година, когато ги победиха със 7:1 отново на "Олд Трафорд" в четвърфинален мач от Шампионската лига. "Червените дяволи" откриха резултата чрез Бруно Фернандеш (9), но Лоренцо Пелегрини (15) изравни от дузпа. Гостите направиха пълен обрат след попадение на Един Джеко (34). Но през второто полувреме домакините отбелязаха цели пет попадения. Първо Единсон Кавани (49) възстанови равенството, а малко след това уругваецът (64) направи нов обрат в срещата, извеждайки тима си напред в резултата. В 70-ата минута Бруно Фернандеш покачи още преднината на Манчестър Юнайтед след точно изпълнение от бялата точка. Разгормът за "червените дяволи" бе оформен от Пол Погба и Мейсън Грийнууд, които добавиха по едно попадение във вратата на Антонио Миранте.

Манчестър Юнайтед Рома

източник: Sofascore.com

По този начин реваншът на "Олимпико" идната седмица изглежда напълно протоколен и Манчестър Юнайтед поглежда към финала в Лига Европа. Това бе и едва второто поражение на Рома в турнира през сезона, след като първото бе при гостуването на "джалоросите" в София на ЦСКА, загубено с 1:3.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Домакините спечелиха контрола на топката в началните минути на двубоя. В 3-ата минута треньорът на "римските вълци" получи лоша новина, след като един от основните му играчи в лицето на Жордан Верету получи контузия в бедрото и напусна принудително терена. Португалецът веднага реагира и включи в игра Гонзало Вияр.

Възпитаниците на Оле Гунер Солскяер продължиха в следващите минути да притискат съперника си и често залагаха на атаки по левия фланг, където Люк Шоу бе много активен и често бе подпомаган от Пол Погба и Бруно Фернандеш.

В 9-ата минута "червените дяволи" откриха резултата. Пол Погба преодоля двама защитници на Рома, след което подаде към Единсон Кавани на границата на наказателното поле. Уругваецът оттигра великолепно с едно докосване, извеждайки Бруно Фернандеш сам срещу Пау Лопес, след което елегантно го преодоля, копвайки топката.

В 13-ата минута Рома организира бърза контраатака. Един Джеко продължи към Хенрих Мхитарян, който задържа и върна към босненеца, но нападателят не успя да нанесе изстрел. Топката остана в Гонзало Вияр и халфът я продължи към Рик Карсдорп, който от легнало положение опита да подаде, пращайки топката в ръката на Пол Погба. Главният съдия Карлос Дел Серо Гранде посочи бялата точка след съвещание със своя помощник. Зад топката застана капитанът Лоренцо Пелегрини и с плътен изстрел в десния крак възстанови равенството.

В следващите минути действията на терена не се промениха и Манчестър Юнайтед продължи да действа по-агресивно и пресира дълбоко "джалоросите" в собствената им половина. От своя страна Рома заложи на организирането на опасни контраатаки, но при една от тях Един Джеко не успя да разгърне нападението с пас към Лоренцо Пелегрини

В 23-ата минута "червените дяволи" получиха добра възможност да реализират второ попадение, но изстрелът на Бруно Фернандеш от пряк свободен удар предмина над вратата, а минута по-късно португалецът не успя да намери целта и в наказателното поле.

В 25-ата минута Пау Лопес се намеси решително след красив изстрел на Пол Погба от границата на наказателното поле. Аарън Уан-Бисака стигна първи до топката и нанесе изстрел, но Роджер Ибанес застана пред кълбото и изби. След тази ситуация треньорът на "джалоросите" научи поредна лоша новина, след като трябваше да замени принудително и вратаря си, който получи контузия в дясното рамо, а в игра се появи опитният Антонио Миранте.

Постепенно гостите успяха да се измъкнат от пресата на домакините и пренесоха играта в средната третина на терена.

В 34-ата минута Рома направи пълен обрат. Леонардо Спинацола направи отличен пробив по левия фланг, след което подаде на Хенрих Мхитарян. Арменецът красиво изведе Лоренцо Пелегрини в наказателното поле. Капитанът веднага видя Един Джеко и с успореден пас на голлинията подаде към нападателя, който отблизо реализира. Това беше и осми гол за босненеца срещу "червените дяволи".

Но лошите вести не спряха и след второто попадение за "джалоросите", след като Пауло Фонсека трябваше да направи трета принудителна промяна, заменяйки Леонардо Спинацола с Бруно Перес.

Заключителните минути на първото полувреме се изигра изцяло пред наказателното поле на Рома, но Манчестър Юнайтед не успя да намери пространства и пролуки в добре подредената защита на гостите. В петата минута от добавеното време Единсон Кавани получи "подарък" от Роджер Ибанес. Уругваецът се озова очи в очи с Антонио Миранте, но вратарят направи великолепно спасяване. Нападателят отново имаше шанс да нанесе изстрел, но този път Крис Смолинг се намеси решително. хвърляйки се в краката на футболиста на домакините.

Манчестър Юнайтед стартира по отличен начин втората част. Домакините успяха да организират бърза контраатака чрез Пол Погба. Французинът подаде към Бруно Фернандеш, който продължи към Единсон Кавани, а уругваецът красиво прати топката в горния ляв ъгъл. От друга страна това бе десетото попадение на нападателя срещу Рома.

В 52-ата минута Люк Шоу бе изведен отлично от Пол Погба по левия фланг. Крайният защитник центрира остро по земя в наказателното поле, но този път Единсон Кавани не намери целта и прати топкатата над вратата. Домакините продължиха да действат агресивно и Рик Карсдорп трябваше да изчисти топката пред голлинията.

В 60-ата минута "джалоросите" имаха добър шанс да застрашат вратата на Давид Де Хеа, но последният пас на Лоренцо Пелегрини към Един Джеко не бе добър и защитата на "червените дяволи" се справи с опасността.

Четири минути по-късно домакините направиха пълен обрат. Аарън Уан-Бисака получи в наказателното поле и отправи плътен изстрел, който бе отразен от Антонио Миранте, но вратарят не успя да се намеси добре и да улови топката, след което тя попадна в Единсон Кавани и уругваецът отблизо реализира.

Рома отговори в 66-ата минута с добра атака по левия фланг завършила с центриране на Бруно Перес. Един Джеко бе над всичко в наказателното поле, но изстрелът му с глава попадна в ръцете на Давид Де Хеа. Две минути по-късно Пол Погба отново изведе добре Люк Шоу по левия фланг. Бранителят напредна и нанесе удар от границата на наказателното поле, принуждавайки Антонио Миранте решително да избива.

В 69-ата минута "червените дяволи" получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Крис Смолинг срещу Единсон Кавани. Главният съдия Карлос Дел Серо Гранде категорично посочи бялата точка, въпреки че останаха много съмнения дали такава да бъде отсъдена. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който с плътен изстрел в десния фланг покачи преднината на тима си.

В 75-ата минута Манчестър Юнайтед отбеляза и пети гол във вратата на госите. Бруно Фернандеш центрира великолепно в наказателното поле, където Пол Погба с глава реализира в десния ъгъл.

В следващите минути домакините продължиха да пресират съперника си и действията на терена се развиваха пред вратата на Антонио Миранте. В гостите се виждаше натрупана умора и те предоставиха инициативата напълно на "червените дяволи", а треньорът на "джалоросите" Пауло Фонсека нямаше право на повече промени по състава си.

В 86-ата минута Манчестър Юнайед организира поредна бърза контраатака. Мейсън Грийнууд бе изведен отлично от Единсон Кавани. Младокът напредна и с изстрел в десния ъгъл реализира.

До края на двубоя действията на терена не се промениха, но до повече попадения не се стигна и Манчестър Юнайтед записа почти недостижима преднина преди реванша.

МАН ЮНАЙТЕД - РОМА 6:2

1:0 Бр. Фернандеш 9'

1:1 Пелегрини 15'-д.