Отборът на Рома постигна изключително сложна, но и ценна победа с 1:0 при домакинството на белгийския Гент в първи двубой между двата тима от 1/32-финалите на Лига Европа. Ключовото попадение за състава на Пауло Фонсека беше дело бивпия нападател на Барселона Карлес Перес.

Въпреки неубедителната си игра през по-голямата част от срещата все пак "римляните" стигнаха до гол след малко по-добро начало. В 13-та минута, след чудесна многоходова контраатака, Един Джеко намери нахлуващия от втора позиция Карлес Перес, който отбеляза сам срещу стража на гостите.

През второто полувреме Гент беше далеч по-активния отбор, но след няколко пропуски така и не успяха да преодолеят съпротивата на Пау Лопес на вратата на Рома.