Рома надви Зоря Луганск с категоричното 4:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига на конференциите. Попаденията за домакините бяха дело на Карлес Перес, Николо Дзаниоло и Тами Ейбрахам, който се разписа на два пъти.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Срещата стартира с агресивно темпо и в рамките на 7 минути двата тима си размениха по една опасна възможност. Първо домакините пропуснаха чудесен шанс, след като Тами Ейбрахам овладя центриране, но прати топката над напречната греда.

Последва отговор от Лоро Цвек, чийто снаряд бе париран от прекрасната намеса на Руи Патрисио.

Все пак Рома поведе след само 15 минути игра. Стефан Ел Шаарауи демонстрира страхотен поглед и подаде към Карлес Перес, който не сбърка и с изстрел от близка дистанция прати топката в мрежата на противника за 1:0.

В 28-ата минута Николо Дзаниоло стреля от ръба на наказателното поле, но Дмитро Мацупара опази вратата си. Пет минути по-късно стражът на гостите остана безсилен при новия изстрел на Дзаниоло, който удвои аванса на "вълците".

Рома стартира втората част с попадение, след като Дзаниоло асистира на Тами Ейбрахам, който чукна топката в опразнената мрежа за 3:0. Последваха нови две възможности за Рома, но Тами Ейбрахам прати кълбото встрани от целта.

Все пак натискът на момчетата на Жозе Моуриньо даде резултат и 15-ина минути преди последния съдийски сигнал отново Ейбрахам покачи до 4:0.

В самия край на мача "вълците" имаха възможността да направят победата си още по-изразителна, но Елдор Шомуродов отправи твърде слаб изстрел, който не затрудн стража на Зоря.

Така Рома запази втората позиция във временното класиране на Група С, докато Бодьо/Глимт остава начело, след като надви ЦСКА

Рома - Зоря  КР 4:0
1:0 Карлес Перес 15'
2:0 Николо Дзаниоло 33'
3:0 Тами Ейбрахам 46'
4:0 Тами Ейбрахам 75'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Рома: 1. Патрисио, 23. Манчини, 6. Смолинг, 24. Кумбула, 2. Кардсдорп, 17. Верету, 77. Мхитарян, 92. Ел Шаарауи, 11. Перес, 9. Ейбрахам, 22. Дзаниоло

Треньор: Жозе Моуриньо

Зоря: 52. Мацупара, 6. Жуниньо, 32. Имереков, 15. Вернидуб, 45. Фаворов, 22. Кабав, 4. Цвек, 23. Булеца, 90. Саядманеш, 9. Захеди, 28. Громов