Антверп победи с минималното 1:0 АЕК Атина в първия плейофен двубой в Шампионска лига. Единственият гол в двубоя отбеляза голмайсторът на белгийския първенец Винсент Янсен в 16-ата минута.

„Червените“ завършиха срещата с 10 души, след като в началото на втората част Йеле Батейле си изкара директен червен картон.

Преди гола на Янсен в 16-ата минута, Леви Гарсия излезе сам срещу вратаря на Антверп, но намери тялото на Бутез.

В 16-ата минута нидерландецът откри след страхотен пас на Артур Вермеерен, а минути по-късно отново Гарсия имаше шанс, но изпусна.

До края на полувремето „двуглавите орли“ почти не успяха да сътворят нещо опасно пред белгийската врата.

След червения картон на Батейле първата добра опасност бе за Антверп, ала удар на Баликвиша бе спасен Атанасиадис.

В 64-ата минута Ричи Де Лает поиска дузпа, след като бе препънат в наказателното поле на АЕК. Такава обаче не бе отсъдена.

До края на срещата гръцкият тим не успя да създаде чувствителен натиск, а дори пусна едно положение пред собствената си врата – Сумайла Кулибали бе оставен непокрит в наказателното поле, но в решителния миг мерникът му изневери.