Севиля разби с 3:0 Копенхаген в мач от група G на Шампионската лига. С успеха андалусци си гарантираха поне третото място в крайното класиране. Юсеф ен Несири откри резултата в 61-ата минута, а в 88-ата Иско удвои. Крайният резултат оформи Гонсало Монтиел в добавеното време.

Двата отбора си размениха по една добра възможност през първото полувреме. В 23-ата минута Марко Дмитрович отрази опасен удар на Хакон Харалдсон. Малко преди края на първата част Сусо се озова на стрелкова позиция, но Камил Грабара внимаваше и спаси.

Севиля стигна до гол в 61-ата минута. Тогава Папу Гомес със страхотно центриране намери оставения непокрит Юсеф ен Несири, а мароканецът с глава вкара за 1:0. В 82-ата минута удар с глава на Кевин Дикс срещна гредата.

Малко след това Иско реши всичко в мача. Халфът получи отляво на пеналта и с брилянтен удар в далечния ъгъл реализира за 2:0.

Домакините стигнаха до трети гол в продължението на мача. Гонсало Монтиел намери Ерик Ламела, който отправи удар от границата на наказателното поле. Грабара успя да избие, но Монтиел беше най-съобразителен и прати топката в опразнената врата.

Секунди по-късно Давит Хочолава беше изгонен с директен червен картон, след като извърши изключително грубо нарушение срещу Иско. Главният рефер първоначално помилва грузинеца, но след това изгледа ситуацията на ВАР и му извади червен картон.

Така Севиля събра 5 точки и заема трето място във временното класиране, което към момента ги праща в Лига Европа. Испанският клуб запази шансове дори за продължаване в елиминационната фаза, но това минава през задължителен провал на Борусия Дортмунд срещу Манчестър Сити по-късно тази вечер. Копенхаген е последен с две точки.