Полският шампион Раков Ченстохова загуби домакинството си на датския първенец Копенхаген с 0:1. Раковитан си отбеляза автогол в 9-ата минута, а Папаниколау вкара гол за поляците в 39-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

След автогола си Раков си стъпи на краката и постави Копенхаген под напрежение. В 39-ата минута домакините отбелязаха, но впоследствие голът бе отменен от ВАР заради много малка засада.

След почивката Раков продължи да преследва изравняване. Полският тим беше близо след 66 минути игра, когато резервата Сони Кител получи топката в изгодна позиция, но не успя.

Копенхаген впоследствие направи няколко шута от дистанция, но и липсваше точност.

Към края Раков избута Копенхаген в пеналта си, но гостите удържаха позициите си и взеха победата с 1:0.

Така датският клуб може да се прибере в Копенхаген в добра позиция преди реванша.