Гръцкият шампион АЕК Атина се наложи с 2:1 над Динамо Загреб в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг в Шампионската лига. Както е известно, двубоят в Атина миналата седмица беше отложен заради зверско сбиване, при което фен на гръцкия клуб бе убит. УЕФА реши първо да се изиграе двубоят в Загреб, а реваншът е след 4 дни.

Гърците излязоха с черни ленти на ръкавите, а преди първия съдийски сигнал паметта на починалия фен беше почетена с минута мълчание.

Домакините можеха да поведат още при първата атака, но след удара на Марко Булат топката мина на сантиметри до вратат. „Модрите“ изпуснаха още един шанс в 10-ата минута, а малко по-късно и Доминик Ливакович трябваше да показва класата си срещу Леви Гарсия.

След половин час игра крилото Дарио Шпикич стреля опасно, но Станкович изби в корнер. Натискът на Динамо даде резултат шест минути преди почивката.

Булат завъртя топката от фал по перфектен начин, пращайки я точно под напречната греда за 1:0.

Динамо стартира по-уверено и втората част, но в 59-ата минута АЕК изравни, противно на логиката. "Двуглавите орли“ се възползваха от хаос пред вратата на домакините и Стивън Цубер отбеляза за 1:1.

Хърватите имаха шанс веднага да си върнат преднината, но резервата Махир Емрели нацели гредата с глава.

В 72-ата минута АЕК вкара втори гол, но той беше отменен заради засада.

Ливакович отрази опасен удар на Леви Гарсия в 85-ата минута, а в 90-ата резервата Константинос Галанопулос смълча домакинските фенове. Резервата Родолфо Писаро върна топката близо до точката на дузпата и Галанопулос донесе победата на АЕК с удар от 12-13 метра.