Украинският гранд Шахтьор Донецк записа първи точки през тазгодишната групова фаза в Шампионска лига. „Миньорите“ губиха от Роял Антверп с 0:2 до почивката, но в крайна сметка си тръгнаха от Белгия с трите точки след голям обрат през второто полувреме.

През първата част Муя даде бърз аванс на домакините с гол в третата минута, а Баликвиша удвои в 33-ата. Все пак украинците се съвзеха и с три гола през втората част грабнаха успеха. Данило Сикан се разписа на два пъти (48, 76), а другият гол дойде от Ярославл Ракитски за крайното 3:2.

Така Шахтьор генерира три точки, като те ги пращат на третото място. Толкова имат и Порто и Барселона, които играят помежду си малко по-късно, докато белгийският шампион остава последен с 0 точки.