Отборът на Аталанта обърна Рома и го победи с 2:1 на своя стадион „Атлети Адзури д'Италия“. „Римските вълци“ поведоха чрез Един Джеко с гол в края на първото полувреме, но през втората част с голове на Хосе Луис Паломино в 50-ата и на Марио Пашалич в 59-ата минута донесоха трите точки на домакините. Това е четвърти пореден мач без успех за състава от италианската столица.

Срещата предложи някои интересни ситуации и темпото беше доста бурно. И двата отбора създадоха положения, но домакините бяха тези, които успяха да покажат страхотен характер, за да се поздравят с победата.

С първия си (и единствен точен удар за цялата среща) Рома успя да поведе точно преди почивката. Бившият бранител на българския шампион Лудогорец Хосе Луис Паломино не успя да овладее една върната към него топка в собствената половина и тя попадна в капитана на „вълците“ Един Джеко, който проби към наказателното поле и стреля силно - 1:0.

През втората част обаче Аталанта наложи своето темпо и бързо изравни, а след това и обърна резултата.

В 50-ата минута Берат Джимсити центрира от корнер и Паломино засече с глава към вратата и отбеляза, като по този начин  се реваншира за грешката си при гола на Джеко.

Още преди да е изтекъл час игра домакините стигнаха и до пълния обрат. Резервата Марио Пашалич успя да се разпише след удар от близка дистанция, след неубедителни действия в защитата на гостите.

В 74-ата минута Джеко опита удар с глава, но топката мина встрани от вратата.

Аталанта продължаваше да е по-активния отбор на терена, докато Рома рядко стигаше до положения пред вратата ва Голини.

В последните секунди на срещата Луис Муриел стреля от пряк свободен удар, но Пау Лопес спаси.

С тази победа Аталанта отваря разлика от шест точки спрямо днешния съперник, който е на петата позиция. В следващия кръг възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини приемат Сасуоло, докато Рома домакинства на Лече.

АТАЛАНТА – РОМА 2:1

0:1 Един Джеко 45’

1:1 Хосе Луис Паломино 50’

2:1 Марио Пашалич 59’

Стартови състави на двата отбора:

АТАЛАНТА (3-5-2): 95. Пиерлуиджи Голини – 2. Рафаел Толой, 6. Хосе Луис Паломионо, 19. Берат Джимсити – 33. Ханс Хатебоер, 15. Мартен де Роон, 11. Ремо Фрюлер, 8. Робин Гомес, 10. Алехандро Гомес (к) – 72. Йосип Иличич, 91. Дуван Сапата

Старши треньор: Джан Пирео Гасперини

РОМА (4-1-4-1): 13. Пау Лопес – 37. Леонардо Спинацола, 20. Федерико Фацио, 6. Крис Смолинг, 33. Бруно Перес – 23. Джанлука Манчини, 8. Диего Пероти, 77. Хенрих Мхитарян, 7. Лоренцо Пелегрини, 99. Джъстин Клуйверт – 9. Един Джеко (к)

Старши треньор: Пауло Фонсека